Informace k depeši MŠMT "Změna aktivit s dopadem do výše rozpočtu"

15.10.2018

V zásadě je třeba konstatovat, že se uvedená depeše šablonových projektů téměř netýká s výjimkou situace , kdy by škola chtěla požádat o změnu šablon a tato změna by měla vliv na výši rozpočtu projektu. Pokud tedy takovou žádost předkladatel nechystá, není třeba obsah depeše studovat.

V této souvislosti je ale třeba upozornit na jinou skutečnost, která není předmětem této depeše. K opožďování plateb dochází vždy ke konci kalendářního roku a problém souvisí s uzavřením státní pokladny. Pokud předkladatel projektu neobdrží včas plánovanou platbu do listopadu (šablonové projekty dostávají prostředky vyplácené ve dvou zálohách - 60% a 40% rozpočtu), musí počítat s tím, že záloha doputuje na účet školy nejdříve v březnu. Projektů ve výzvě "Šablony I" se tato skutečnost ve většině případů netýká, protože žadatelé již mají obě platby zaslány na účet školy. Školy, které stihly podat žádost ve výzvě "Šablony II" a začínají své aktivity realizovat již v tomto roce, musí se zdržením první zálohové platby počítat.

Sem patří váš dlouhý nadpis

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit.

Quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat.